3C-luokan uudet mielikuvitusmaailmat

3C-luokan 1-ryhmäkin pääsi tekemään mielikuvituseläimiä ja niiden koteja käsityötunneilla. Työskentely sujui mukavasti ja lopputuloksena oli upeita koteja mielikuvitushahmoille!

                      YLÄILMA Yläilmassa asuu Sotku ja Siisti. Sotku on aina sotkuinen ja Siisti on siisti. He asuvat yhdessä ja joskus tulee riitaa. Mutta he ovat parhaita ystäviä silti, koska heillä ei ole muita ystäviä. Sotkulla ja Siistillä on omat nurkat heillä on myös kaksi lemmikkiä.                    Tekijät Ida ja Poppy 😀

YLÄILMA
Yläilmassa asuu Sotku ja Siisti. Sotku on aina sotkuinen ja Siisti on siisti.
He asuvat yhdessä ja joskus tulee riitaa. Mutta he ovat parhaita ystäviä silti, koska heillä ei ole muita ystäviä. Sotkulla ja Siistillä on omat nurkat heillä on myös kaksi lemmikkiä.
Tekijät Ida ja Poppy 😀
Area 51 Olipa kerran paroni von sörsselssön v2 ja jonne. He asuvat camo maailmassa. Siellä on rymy-eetu baari ja paljon tuotantoja ja jonnen kiipeily-teline. Sitten oli paroni von sörselsön joka ei tiennyt tuotannoista ja kiipeily-telineestä mitään. Siellä on vessa ja pankki. Tekijät: Elmo the best,konsta the stupid ,Niilo
Area 51
Olipa kerran paroni von sörsselssön v2 ja jonne. He asuvat camo maailmassa. Siellä on rymy-eetu baari ja paljon tuotantoja ja jonnen kiipeily-teline. Sitten oli paroni von sörselsön joka ei tiennyt tuotannoista ja kiipeily-telineestä mitään. Siellä on vessa ja pankki.
Tekijät: Elmo the best,konsta the stupid ,Niilo
Pate-piikki sarvinen & Roosa-Rusetti Täällä asuvat Pate ja Roosa! Heillä on parvet. He ovat kaverukset. Tekijät: Venny & Sofia 3c
Pate-piikki sarvinen & Roosa-Rusetti
Täällä asuvat Pate ja Roosa!
Heillä on parvet.
He ovat kaverukset.
Tekijät:
Venny & Sofia 3c
 Dreamseasonland Siellä asuu Bobskuli ja Pikachu. Bobskuli on minioni ja Pikachu on pokémoni. Pikachu asuu talvimaassa ja Bobskuli asuu kesämaassa. Pikachu on ollut onnettomuudessa. Pikachun pää irtoaa todella helposti. Bobsulilla sekä Pikachulla on kummallakin tähystystorni. Bobskulin tähystystornissa seinät ovat helmiä. Pikachulla on tykki, varasto, matalamaja, syksy ja talvi kivet. Bobskulilla on kesä ja kevät kivet. Maa on hyvin viihtyisä! Saara ja Kiia
Dreamseasonland
Siellä asuu Bobskuli ja Pikachu. Bobskuli on minioni ja Pikachu on pokémoni. Pikachu asuu talvimaassa ja Bobskuli asuu kesämaassa. Pikachu on ollut onnettomuudessa. Pikachun pää irtoaa todella helposti. Bobsulilla sekä Pikachulla on kummallakin tähystystorni. Bobskulin tähystystornissa seinät ovat helmiä. Pikachulla on tykki, varasto, matalamaja, syksy ja talvi kivet. Bobskulilla on kesä ja kevät kivet. Maa on hyvin viihtyisä!
Saara ja Kiia
Valtava valas valtakunta Valtavaan valas valtakuntaan kuuluu pieni mökki jossa nukutaan,sienimaja jossa syödään ja askarrellaan. Valtavassa valas valtakunnassa on kolme siivoojaa ja yksi imuri joka syö kaikki ruuat että muille ei jää yhtään. Siellä asuu Miss Ice ja Mr. Peacok. Ja siellä virtaa joki joka päättyy lampeen jossa on purjevene. Tekijät: Lilli & Claudia
Valtava valas valtakunta
Valtavaan valas valtakuntaan kuuluu pieni mökki jossa nukutaan,sienimaja jossa syödään ja askarrellaan. Valtavassa valas valtakunnassa on kolme siivoojaa ja yksi imuri joka syö kaikki ruuat että muille ei jää yhtään. Siellä asuu Miss Ice ja Mr. Peacok. Ja siellä virtaa joki joka päättyy lampeen jossa on purjevene.
Tekijät:
Lilli & Claudia