3B-luokan uudet rakentelut

Myös 3B-luokan toinen ryhmä muovaili käsityötunneilla mielikuvituseläimiä ja rakenteli niille koteja. Hienoja tuli näistäkin!

Livistäjä ja Petteri Niillä on koti, jossa ne asuvat. Ne syövät hiiriä, jotka asuvat Livistäjän ja Petterin asunnossa. Niillä on kivaa, kun ne nukkuvat. He leikkivät päivällä ja metsästelee yöllä. Tekijät: Minea ja Lara
Livistäjä ja Petteri
Niillä on koti, jossa ne asuvat. Ne syövät hiiriä, jotka asuvat Livistäjän ja Petterin asunnossa. Niillä on kivaa, kun ne nukkuvat. He leikkivät päivällä ja metsästelee yöllä.
Tekijät: Minea ja Lara
Pandalaakso Pandalaaksossa asuu viisi lasta, isä ja äiti. Yksi lapsista tykkää kiipeillä kalliolla yksi loikoilla riippumatossa ,yksi tykkää pelata jalkapalloa,yksi olla äidin sylissä ja yksi pomppia isänsä päällä.Pandalaakso sijaitsee salaisella saarella ja pandat ovat viisaam pia kuin me ihmiset. He osaavat puhua Suomen kieltä. Sohvi ja Valma
Pandalaakso
Pandalaaksossa asuu viisi lasta, isä ja äiti. Yksi lapsista tykkää kiipeillä kalliolla yksi loikoilla riippumatossa ,yksi tykkää pelata jalkapalloa,yksi olla äidin sylissä ja yksi pomppia isänsä päällä.Pandalaakso sijaitsee salaisella saarella ja pandat ovat viisaam pia kuin me ihmiset. He osaavat puhua Suomen kieltä.
Sohvi ja Valma

 

Ketjumaa Ketju kylässä asuu kolme pöllöä yksi kettu, käärme ja etana. Ketjukylä on vähän niinkuin linnanmäki. Heidän kylässä on uima-allas hyppytorni erinlaisia ja Kiipeily torni Tekijät Amelia ja Sara
Ketjumaa
Ketju kylässä asuu kolme pöllöä yksi kettu, käärme ja etana.
Ketjukylä on vähän niinkuin linnanmäki.
Heidän kylässä on uima-allas hyppytorni erinlaisia ja
Kiipeily torni
Tekijät Amelia ja Sara
Pou-maailma Pou 5000 ja pou 10 asuvat talossa missä on kaikenlaista. Talossa on korkea torni minkä nimi on herra Pou .Sitten talossa on hiekkalaatikko missä on vähän punaista hiekkaa.Poulla on myös kolme lasta lasten nimet ovat pähkinä pähkinä ja pähkinä .Pout tykkäävät uida uima-altaassa.Poun talossa on myös Parkour paikka. Tekijät: Aaron ja Leo
Pou-maailma
Pou 5000 ja pou 10 asuvat talossa missä on kaikenlaista. Talossa on korkea torni minkä nimi on herra Pou .Sitten talossa on hiekkalaatikko missä on vähän punaista hiekkaa.Poulla on myös kolme lasta lasten nimet ovat pähkinä pähkinä ja pähkinä .Pout tykkäävät uida uima-altaassa.Poun talossa on myös Parkour paikka.
Tekijät: Aaron ja Leo

 

Merimaailma Siellä asuu Bak-dak,MMonster ja Garioman. Merimaailma on valmistunut vuonna 2016. Merimaailmassa on korkealintutorni. Lintu tornin alla on 3putkea. MMonsteri ja Garioman katsoo televisiota! Bak-dak leikkii hiekka puistossa. Tammenterho on häkin sisällä ja tammenterho on sininen. Loppu. Tekijät: Milo, Daniel ja Wasei
Merimaailma
Siellä asuu Bak-dak,MMonster ja Garioman. Merimaailma on valmistunut vuonna 2016. Merimaailmassa on korkealintutorni. Lintu tornin alla on 3putkea.
MMonsteri ja Garioman katsoo televisiota! Bak-dak leikkii hiekka puistossa.
Tammenterho on häkin sisällä ja tammenterho on sininen.
Loppu.
Tekijät: Milo, Daniel ja Wasei