Joulumyyjäiset 1.12.

Töölön ala-asteella vietettiin lauantaina 1.12.2018 perinteistä lasten ja vanhempien yhteistä lauantaikoulupäivää vanhempainyhdistys TAAVY:n ja koulun väen yhteisvoimin järjestämien joulumyyjäisten merkeissä.

Päivä oli taas kerran mukava ja lämminhenkinen. Myyjäisissä oli parikymmentä myyntipöytää eri luokilta, täynnä toinen toistaan upeampia myyntituotteita. Lisäksi koulun käytävillä ja luokissa oli runsaasti hauskoja vanhempien järjestämiä toimintapisteitä, jotka tarjosivat mielenkiintoista tekemistä lapsille päivän aikana.

 

Koulun käytävillä nähtiin monia iloisia kohtaamisia, kun niin koulumme nykyinen väki kuin myös monet entiset oppilaat ja heidän vanhempansa sekä muut töölöläiset tapasivat toisiaan hyväntuulisen myyjäisvilinän keskellä.

 

Kiitos kaikille lapsille ja aikuisille, jotka tekivät päivästä niin onnistuneen! Ensi vuonna taas uudelleen!